Ο Μανόλο Χιμένεθ αναμένεται να παρατάξει με 4-2-3-1 την Ένωση. Ο Μπάρκας θα είναι κάτω από τα δοκάρια, Μπακάκης και Χούλτ στα άκρα της άμυνας και Οικονόμου – Τσιγκρίνσκι στο κέντρο της. Στη μεσαία γραμμή Σιμόες και Κρίστιτσιτς θα πάρουν φανέλα βασικού, ενώ μπροστά από αυτούς η τριάδα Λιβάγια – Μάνταλος – Μπακασέτας. Στη κορυφή ο Πόνσε.

Έτοιμα τα αποδυτήρια της ΑΕΚ, με την ΠΑΕ να αναφέρει με ανάρτηση της «Είμαστε έτοιμοι»

Εφτασε ΟΑΚΑ η αποστολή της ΑΕΚ με την σημαία του πόντου δειτε εδώ http://bit.ly/30aqW4qΤον αγώνα μπορείτε να τον παρακολουθήσετε live απο εδώ  http://bit.ly/2E48YqK

Ξεκίνησε ο αγώνας αναγνωριστικά τα πρωτα λεπτά. Μια καλή στιγμή για την ΑΕΚ στο 6 με τον Λιβάγια να κλέβει την μπάλα να πασάρει στον Πόνσε με το σουτ του να φεύγει λιγο αουτ. Στο 39 μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ σε κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι με τον Πασχαλάκη να διώχνει . Στο 44 νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ σε σουτ του Κριστισιτς εξω απο την περιοχη με τον Πασχαλακη να διωχνει σε κορνερ . 1-0 ο ΠΑΟΚ με τον Ακπόμπ να σκοράρει μετα απο γύρισμα του πέλκα, αδράνεια της άμυνας της ΑΕΚ στο κλείσιμο του ημιχρόνου

Ξεκίνησε το δεύτερο ημιχρονο, μεγάλη ευκαιρια για την ΑΕΚ σε τετ α τετ με τον Πόνσε να σουτάρει και τον Πασχαλάκη να διώχνει μετα απο ασίστ του Μάνταλου στο 52. Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ ο Γκάλο στο 71 στη θέση του Μπακασέτα. Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ μπαίνει ο Μπογέ στη θέση του Κρίστισιτς. Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ στο 79 ο Γαλανόπουλος στη θέση του Μπακάκη

Τελος του αγωνα ΠΑΟΚ ΑΕΚ 1-0 .Πίκρα και απογοήτευση για αυτη την ΑΕΚ . Δεν τα κατάφερε για ακόμη μια φορά σε τελικό κυπέλλου απεναντι στον ΠΑΟΚ τα τελευταια τρια χρόνια ,οσο και αν προσπάθησε πλήρωσε για ακόμη ενα παιχνίδι τα λάθη και την αδράνεια της άμυνας της .Δυστυχώς κλείνει μια χρονιά χαμένη και αποτυχημένη πλήρως για την περσινή Πρωταθλήτρια Ελλάδας απογοητεύοντας τους φιλάθλους της