Η ενδεκάδα της ΑΕΚ : Μπάρκας κάτω απο τα δοκάρια Μπακάκης δεξιά Χούλτ αριστερά Τσόσιτς και Σβάρνας στα στόπερ Σιμόες και Κρίστισιτς στο κέντρο Κλωναρίδης δεξιά Μπακασέτας αριστερά στα άκρα της επίθεσης και Μάνταλος πισω απο τον μοναδικό προωθημένο Πόνσε

Τον αγώνα μπορείτε να τον παρακολουθήσετε ζωντανά απο την ertsports στο παρακάτω link http://bit.ly/2IiMiXA

Στο 4 ανοίγει το σκορ η ΑΕΚ με τον Μάνταλο μετα απο ασίστ του Μπακασέτα. Στο 25 δοκάρι για την Λαμία με τον Μπερτόλιο. Στο 29 μεγάλη ευκαιρία σε τετ ατετ του Πόνσε μετα απο ασίστ του Μάνταλου ,με τον αργεντίνο να θελει να περάσει και τον τερματοφύλακα αλλα να μην τα καταφέρνει. Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ βγαίνει ο Κλωναρίδης μπαίνει ο Αλμπάνης στο 31. Ισοφαρίζει η Λαμία 1-1 με ανύπαρκτο πέναλτι στο 34 με τον Μπαράλες σε μια δύσκολη φάση, στον Μπακασέτα δόθηκε η παράβαση πάνω στον Μπεχαράνο .Ημίχρονο 1-1

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με γκολ για την Λαμία 2-1 στο 53 .Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ μπαίνει ο Μπογέ στη θέση του Μπακασέτα.

Ισοφαρίζει η ΑΕΚ 2-2 με τον Μπογέ στο 67 μετα απο κεφαλιά ασίστ απο τον Πόνσε. Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ μπαίνει ο Γιαννιώτας στη θέση του Κρίστισιτς στο 87. Τελικό Λαμία – ΑΕΚ 2-2