Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ Μωραίτης,Γκρίφιν ,Σαντ-Ρος,Σακοτα και Χάντερ .Πολλές απουσίες για την ΑΕΚ .Ξεκίνησε ο αγώνας με πρώτο καλάθι για την ΑΕΚ με λει απ απο τον Σάκοτα ,τρια διαδοχικά όμορφα καλάθια απο τον Χάντερ που μπένει ορεξάτος στο ματς, κοντα στο σκορ οι δυο ομάδες , μεγάλη ζημιά εχει προκάλεσειστη ρακέτα ο Βουγιούκας για τον ΠΑΟ με διαδοχικά καλάθια και βολές στην ΑΕΚ ,για ενα μικρό προβάδισμα για τον Παναθηναικό στο πρώτο δεκάλεπτο 18-27 .Υπάρχουν αποδοκιμασίες απο πλευράς κόσμου για τα σφυρίγματα των διαιτητών μέχρι στιγμής

Δεύτερο δεκάλεπτο ξεκινάει με μια εύστοχη ελεύθερη βολή για την ΑΕΚ μετά απο τεχνική ποινή . Αυξάνει τη διαφορά ο Παναθηναικός απαντάει με τρίποντο ο Λαρεντζάκης , κρατάει μια διαφορά πανω απο τους 10 πόντους εκμεταλευόμενος και τις τεράστιες απουσίες που εχει η ΑΕΚ. Ημιχρονο ΑΕΚ – ΠΑΟ 37-55

Δεύτερο ημίχρονο ξεφεύγει στο σκορ ο ΠΑΟ που ειναι το απόλυτο αφεντικό του ματς ,η ΑΕΚ δείχνει να μην μπορεί να αντιδράσει, δεν υπάρχουν λύσεις στον πάγκο.Τέλος τρίτης περιόδου 54-80. Διαδικαστικό το τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού .Τελος του αγωνα 72-104 ηττα για την Βασιλισσα απο εναν καλυτερο σημερα Παναθηναικό. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζι μας καλο βράδυ